Тема «Корисні та шкідливі продукти».
Мета: розширити і уточнити уявлення дітей про їжу , корисну для
здоров’я; навчити їх правильно
харчуватися, розпізнавати та називати корисні та некорисні продукти
харчування; переконувати учнів, що їх здоров’я залежить від правильного
харчування; виховувати навички культури та гігієни харчування, формувати дружні
стосунки в класному колективі.
Обладнання: дидактичний та ігровий
матеріал для ігрових і конкурсних завдань, вислови про харчування, набір "
Борщ" та "Компот"
Хід уроку
I. Вступна частина
І.
Організаційний момент.
Дзвоник всім нам дав наказ
–
До роботи швидше в клас !
Займемо свої місця ми
Привітаємось з гостями:
«Добрий день»сказати час!
То ж ведіть себе поважно,
Слухайте усе уважно!
Дослухайтесь до порад –
Все, що кажуть, буде в лад.
Правила запам’ятайте ,
Про здоров’я своє
дбайте.
Що –корисне, а що – ні –
Потім скажете мені.
Й щоб росли ви всі здорові,
Почнемо нашу розмову.
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності.
Учитель. Діти, сьогодні на уроці ми продовжимо свою подорож країною Здоров’я. Всі
люди на Землі хочуть бути здоровими. Один мудрець сказав: «Здоровий бідняк
щасливіший хворого короля». ( чому?)
У збереженні здоров’я важливе місце займає харчування.
Послухайте вірш, який ми підготували до
сьогоднішнього заняття. (Два учні читають напам’ять вірш)
Тільки-но прийшов зі школи –
Поспішаю вже до столу,
Бо зі школи довгий шлях ,
300 метрів, просто жах!
Щоби скоротить дорогу
Взяли з другом по хот-догу.
Ми їх на ходу жували,
«Пепсі-колу» попивали.
Та бурчить у животі…
Знаю – вдома на плиті
Плов лишився від сніданку
(Готувала мама зранку,
Й наказала:«Пам’ятай ,
В холодильник заховай!»).
Та підвів мене будильник ,
Де ж згадать про
холодильник!
Поки гріється обід,
Хоч чайку напитись слід,
Ще й халвою закусити.
Зразу ж телика включити,
Бо дивитись бойовик
Я з тарілочкою звик.
Зникла їжа із тарілки,
Я й не зчувсь, як схрумав
стільки!
Любі друзі, поясніть,
Чом мені живіт болить?
Дати більш повну відповідь на це запитання нам допоможе
сьогоднішній урок.
ІІІ. Оголошення
теми і мети уроку.
Отже, ви знаєте, що
харчування, їжа – це неодмінна умова нашого життя. Без їжі людина не може жити.
З нею ми отримуємо поживні речовини, необхідні для роботи мозку, серця,
легенів, м’язів та інших органів. Наше здоров’я здебільшого залежить від того,
що ми їмо. Отже , щоб бути здоровими, потрібно знати правила харчування.
Тому сьогодні ми поговоримо про основні
правила харчування, будемо вчитися вибирати їжу, корисну для здоров’я,
дізнаємося, до яких негативних наслідків може привести нездорова їжа, яку ми
всі іноді так полюбляємо.
Нові знання використовуватимемо для того,
щоб не хворіти, почуватися бадьорими, сильними, стрункими і красивими.
IV. Основна частина
Розповідь учителя
I «Історичні цікавинки» ( презентація)
Учитель. Більшість сучасних
людей вибирають страви за смаком, а не за користю для здоров’я. Багато
споживається м’ясних продуктів, хліба, жирів, солодощів і мало рослинної їжі –
квасолі, гарбузів, буряків. Така їжа сприяє ожирінню і послаблює організм. А
наші предки харчувалися зовсім по-іншому.
Найбільш
поширеними стравами в Україні
були ті , що готувалися із рослин.
Каші становили більшу
частину їжі українців. Їх готували з гречки, ячменю, вівса, кукурудзи, проса,
гарбуза.
( зображення)
Найулюбленішими овочевими
стравами були борщ, капусняк, печений гарбуз, страви з картоплі (деруни,
оладки).
Вироби з борошна: галушки,
локшина, вареники, пампушки, коржі, паляниці. М’ясні страви були рідкістю,
натомість споживали багато сала. Куряче м’ясо та яйця вживали тільки на свята. Молочні продукти вживали частіше, бо вони
додавали сили.
А ще українці в давнину зміцнювали й очищали
свій організм шляхом постування. Перед великими святами завжди є піст.
Постували також у середу і п’ятницю щотижня. Тому українська їжа сприяла зміцненню здоров’я.
Учитель. А зараз пропоную вам відгадати загадки
Загадки
Які ж продукти, корисні для здоров`я, потрібно
вживати ?
1. На сметану, масло, сир нам воно згодиться. І корисне, і смачне, тече, як водиця. Колір в нього, наче сніг,
Пригощу їм вас усіх! (Молоко).
2. Дуже
схожий на кефір, але схожості не вір.
Бо він солоденький, з фруктами смачненький. (
Йогурт)
3. Щоб омлету вам зробити, Спершу треба нас розбити. (Яйця)
4. А
скажіть-но, любі діти: без чого юшки не зварити? (Риба)
6. Під
землею народилась і для борщику згодилась. Мене чистять, ріжуть, труть,
смажать, варять і печуть. (Картопля)
7. Мов
маленький м’ячик, Висить, а не скаче, Рум’яне, гладеньке, На смак солоденьке.
(Яблуко)
Тож використовуйте свої знання про українське
національне харчування, щоб не хворіти і не звертатися до лікарів.
( виставляю в
корзину)
III Гра «Звари борщ і
компот »
- Про
корисні продукти ви дізналися, але з них можна і різні страви готувати. а зараз
перевіримо, хто з вас найкращий господар чи господиня. З поданих продуктів
скласти дві страви : борщ і компот
IV" Складанки"
Зараз якість їжі змінилася. З`явилася велика кількість
штучної їжі, з різними добавками, шкідливими для здоров`я ( з роз’єднаних слів
скласти цілі)
Морозиво,
майонез, лимонад, чіпси, ковбаса, цукерки.
( ставлю в
корзину)
Учитель. Діти, як можна назвати їжу, яку ви відгадали? (Некорисна
їжа). Ці продукти є
причиною отруєнь і важких алергічних реакцій.
( презентація)
Найнебезпечніші
з них – це чіпси. У них є все те, чого не
повинно бути в нашій їжі. Вони наповнені ароматизаторами, підсилювачами смаку,
емульгаторами, консервантами. Це так звані «єшки», їх наявність на упакуваннях
позначають буквою «Е».
На другому місці стоять солодкі
газовані напої. Це суміш цукру, хімії та газів. Як правило, вони містять
синтетичний цукрозамінник, що при вживанні у великих дозах сприяє розвитку
захворювань нервової системи. Ці напої не втамовують спрагу, а навпаки –
збуджують її, і пити хочеться ще дужче.
На третьому місці так звана
«сміттєва їжа» або «фаст-фуд» (їжа
швидкого приготування). Це біляші, чебуреки, картопля фрі , хот-доги, все, що
смажиться. А смажена їжа призводить до порушення роботи органів травлення:
гастритів, печії, колітів, запорів, виразок шлунку.
На четвертому місці – ковбаса,
сосиски, пельмені. Такі продукти містять багато ГМО (генетично - модифікованих
організмів), ароматизаторів, барвників, які призводять до ракових захворювань.
Дуже шкідливими є також маргарин,
майонез, кетчупи, жуйки, цукерки, шоколадні батончики, кава.
Усі ці продукти небезпечні для здоров’я.
Якщо ви піклуєтеся про своє здоров’я, спробуйте виключити їх зі свого раціону .
Або вживайте їх дуже рідко й у невеликих кількостях.
Учитель.
Я бачу , що
ви зрозуміли, як правильно харчуватися, щоб до лікарів
не
звертатися. І ми з вами розклали в два кошики
корисні і шкідливі для харчування продукти. Я впевнена, що в супермаркеті,
купуючи з батьками продукти, ви завжди пам’ятатимете, що корисно, а що -
шкідливо.
До нас сьогодні прийшли гості з Країни
здоров`я. Виконаємо завдання, запропоновані ними.
V. Заключна частина
Підсумок заняття
Учитель.
Хто до ста років хоче жити,
Той харчуватися повинен правильно уміти.
Здоров’я –
найбільше багатство!
Здоров’я бережіть, доки
малі,
І
мудрими ідіть по цій землі,
Хай
кожен з вас в житті запам’ятає,
Що без
здоров’я щастя не буває.
Немає коментарів:
Дописати коментар